סטודנטים

סטודנטים

ציבור הסטודנטים במדינת ישראל עבר תהפוכות רבות בשנים האחרונות ובשנת 2007 אף עבר חוק המעגן את זכויות הסטודנט בישראל. "מטרתו של חוק זה לקבוע עקרונות לזכויות האזרח הישראלי ותושב ישראל לנגישות להשכלה גבוהה, ועקרונות לזכויות הסטודנט, מתוך הכרה במחויבות החברה בישראל לזכויות אלה ולשוויון הזדמנויות בהשכלה גבוהה."

לכאורה מדובר בתקופה שתמיד נזכרים בה בנוסטלגיה ואומרים: "הימים בהם הייתי סטודנט, זאת היתה תקופה..." ואכן השילוב בין סיום הצבא והיציאה לחופש ובין החברותא בקמפוס ובחירת הלימודים הנם תקופה מאושרת של יציאה לעצמאות ושחרור אלא שהמון פעמים הסטודנטים אינם מודעים לזכויותיהם ומדובר בתקופה קשה של שילוב בין לימודים לעבודהלעיתם מילואים באמצע הסמסטר, הרצון להתקדם,  לחפש זוגיות, לבלות.. כל זאת לצד מאבק מתמיד לתשלום שכר דירה.

סטודנטים זקוקים לכל הטבה אפשרית שתסייע להם לעבור את התקופה הקשה הזאת של פרנסה מול מחויבות ושמירה על עצמאות. אנו בהסתדרות הישירה מודעים לכך ואחד הדברים החשובים שסטודנטים יכולים לשמוח מהם בעת הצטרפות אלינו, הוא סל הטבות של "שווה" המקנה אינספור הנחות והטבות בכל תחום אפשרי בחיים, החל מרכישת ספרים, תחבורה, הנחות בדלק וכלה ברכישת מוצרים וגם נופש.

  • הסבר מדוע כדאי גם לסטודנטים להצטרף להסתדרות הישירה

לסטודנטים זכויות במסגרת המוסדות האקדמיים בהם הם לומדים בנוגע לקבלה ללימודים, למועדי בחינות וערעורים , להליכי משמעת ותלונות, בנוגע לזכאויות של סטודנטים עם לקויות למידה וסטודנטים עם מוגבלויות. בשנת 2008 תוקן חוק הסטודנט ונוספו לו כללים העוסקים בהתאמות לסטודנטים המשרתים בשירות מילואים, ובשנת 2011 נוספו כללים העוסקים בהתאמות לסטודנטים בתהליכי הורות ואמהות. אמהות אחרי לידה למשל לא ידעו על הזכויות שלהן לקבל חניה חינם בקמפוס, או לקבל דחיה במבחן (גם לבני הזוג). סטודנטים שעושים מילואים, לא יודעים הרבה פעמים כי הם זכאים לנקודות זכות אקדמיות בגין שירותם במילואים.  חשוב לזכור שהסטודנטים הם לעיתים גם בעלי משפחות וכאלה הלומדים לתארים מתקדמים שכבר נמצאים בשלב בחייהם בו יש להם משפחה ומשכנתא. גם כאן חשוב לדעת כמה שיותר פרטים על הזכויות המגיעות לכם כציבור זה.

לסטודנטים זכויות בנוגע לתעסוקה וזכויות במקומות העבודה בהם הם עובדים. בין הסטודנטים ישנם העובדים במקצועות חופשיים, עובדים בעסקים קטנים, מזכירות, מלצרים, פקידים ועובדים נוספים הנאלצים להתמודד ברמה יומיומית מול קשיים, פגיעה בזכויות, וניסיון מתמשך לשמור על מקור פרנסתם.

 

ההסתדרות הישירה מבית ההסתדרות הלאומית היא בית חם לכל הסטודנטים העובדים שאינם יכולים להתאגד. אנו בהסתדרות הישירה שואפים לתת את כל המידע הנדרש לסטודנטים וכן לסייע להם בדרכם להישגים מקצועיים ואישיים. אנו מעגנים תחת קורת גג אחת את כל המידע ומעניקים הכוונה וייעוץ פרטני לכל סטודנטית וסטודנט ומעניקים סל שרותי זכויות עובדים מסובסד הכולל במקרה הצורך, ביטוח תרופות מצילות חיים, והנחות והטבות ממועדון צרכנות שווה.

הצטרפו עכשיו להסתדרות הישירה